Yükleniyor...
                                   
  AnaSayfa | Haber | Sohbet | Radyo | Burçlar | ilanlar | iletişim
Turkish English German  
İçinizdeki Ses! Gabile.com   OlgunCamCan:[istanbul] Lütfen sayfamı ziyaret eder misin ?.     |     angel_pasif:[Yalova] Sevgi,saygı,güven ile nice dostluk ve mutluluklara varmıyız....     |     dokunbana:[Diyarbakir] Yaklaş yamacıma,dokun bana....     |     AktifGencYerVar:[izmir] Kaliteli insalara selamlar.     |     Bisex_pendik:[istanbul] Merhaba. Sevgi ve saygı ile. .     |     Zerua:[Kocaeli] İyi sohbetler...     |     Urgot:[Antalya] Urgot Airways Sınırların Ötesin de Eşsiz Yolculuk.     |     love_in_dreams:[Ankara] Bir damla sevgi, bir okyanusu coşturur..Ama hiç bir okyanus, bir damla gözyaşıma değmez..     |     misafir_:[Mersin] Merhaba, Nasılsınız, Arkadaslar?.     |     kemalflorya:[istanbul] şimdi işten gelmiş yorgunsun sana bir kahve yapıyorum ne dersin? .     |     sirserious88:[Balikesir] Tanışmak üzeree :).     |     seninle68:[Aksaray] Zeki Müren in 25.nci Ölüm yıldönümü nurlar içinde yatsın mekanı cennet olsun.     |     Emreboy18:[istanbul] neremi neremi neremi :)).     |     aahhnatali:[istanbul] ADIMDA FAKLI TADIMDA İSTİYORSAN BENİ GELDE YAŞA 20 LİK KIZLARA TAŞ CIKARTIYIM BUKADARDA İTALIYIM.     |     Aykirix:[Nevsehir] Çok Çukulata yiyenin dişleri çürür.     |     Burcu331:[Zonguldak] kimler erkek.     |     ap_izmitlee:[Kocaeli] Ham vücutları da pişmemiş, endamları kaba… Yüzü ay gibi bile olsa, cansız bir şekli ne yapayım?.     |     ist29a:[istanbul] SAMİMİ SICAK KİŞİLERLE TANISMAK İSTERİM.     |     carpediem3519:[izmir] İstedikleri gibi biri olmayınca,istenilmeyen biri oluyorsunuz..     |     loveking:[Ankara] reel ve sanal değil iseniz ciddi ve içten iseniz tanısmak isterim.     |    
Login
Lütfen Bilgilerinizi Giriniz.
Rumuz:
Şifre:
Şifremi Unuttum

Şu an Online
4522 Üye var
Hızlı Ara | Detaylı Ara | Özel Ara | Yeni Üyeler | Popüler 100 | Temmuz TOP 10
Haber | #direneşcinsel!

#direneşcinsel!


Kamuoyunda Gezi Parkı eylemleri olarak bilinen ve toplumsal bir patlamaya dönüşen Gezi eylemleri eşcinseller için de görünürlük ve mücadele alanı olarak bir potansiyel oluşturdu. AKP iktidarının hoyrat ve dikta yönetimine karşı eşcinseller de LGBT Blok adı altında Gezi Parkı’nda ilk günden itibaren stand açtı ve polis şiddetine karşı verilen mücadelelerde ön saflarda yer aldı. Öyle ki CNN International dahi İstanbul Taksim’den yaptıkları canlı yayında, muhabirleri tarafından polis şiddetine direnen gruplar arasında LGBT’lerin de vurgulanmasını sağladı.

Türkiye’deki medyanın iktidarın hakimiyeti altına girdiği de ilk kez bu kadar net olarak görüldü. Öyle ki direnişin en can alıcı saatlerinde penguen belgeseli gösteren CNN TÜRK direnişin istemeden de olsa itici kuvveti olurken, HaberTürk, NTV gibi iktidara desteği abartan diğer ’eski’ merkez haber kanalları da halkı sokağa dökmek için onların kapılarını çalan 3 maymunlar oldular adeta... Özellikle Halk TV, Cem TV, Ulusal Kanal, Artı 1 gibi küçük muhalif kanallar ise yayınları ile halkın adeta aç kaldığı enformasyon ihtiyacını karşılayarak ülkenin isyanına tercüman olan yeni yan medya alanları oldu.

Özellikle polisin inkâr edilmesi ’günah’ sayılabilecek kadar şiddet uygulaması ile doruğa çıkan, yüzüne doğrudan gaz püskürtülmesi karşısında dik duran kırmızılı kentli kadın figürü ile simgeleşen direniş eylemlerinde eşcinsellerin terazinin denge unsurlarına dinamik kattığı açıkça görüldü. Özgürlük mücadelelerinin turnusol kâğıdı kabul edilen eşcinseller eylemlere katılırken şu başlıkları sıraladı:

- Erkek şiddeti,
- Devlet ve polis şiddeti,
- Sistematik olarak devam eden homofobi ve transfobi,
- Nefret cinayetleri

Bu hayatî başlıklardan da anlaşılabileceği gibi, eşcinseller gökkuşağı bayrağı altında, Gezi Parkı’nın korunması ile birlikte kendi yaşam özgürlüklerini haykırmak için de oldukça fazla sebep buldu. Özellikle son dönemde Başbakan’ın artan otoriter dili de eşcinselleri oldukça tedirgin etti. Yine son çeyrekte Türkiye’deki eşcinsel toplumu rahatsız eden iktidarın eylemlerine bakarsak, ana muhalefet partisi CHP’nin meclise sunduğu eşcinsellere yönelik hak ihlallerinin araştırılmasını yönelik BDP’nin de desteklediği önerge reddedildi. Reddedilirken de AKP’li Milletvekili Türkan Dağoğlu’nun eşcinsellere yönelik ’anormal’ tanımlaması da ’travmatik’ bir etki olarak eşcinsellerin toplumsal belleğinde yer buldu ve iktidara yönelik öfke birikimini de yakın dönemde tetikleyen unsurlar arasında yer aldı.

Yukarıda belirttiğim notlar arasında LGBT BLOK, ’2002’den bu yana sadece bizim bildiğimiz rakamlara göre 70 trans birey öldürüldü, geçtiğimiz yıl 18 trans kadın nefret cinayetine kurban gitti. Eşcinsel çocuklar aileleri tarafından kaçırıldı, öldürüldü. Evlerimiz mühürlendi, yaşam alanlarımıza kurşun sıkıldı,’ diyerek mücadelelerinin temelinin sağlamlığına vurgu yapmaktan çekinmedi.

Sosyal medyada da kısa sürede örgütlenen LGBT BLOK özellike feminist gruplarla birlikte diğer direnişçilere özellikle homofobik ve transfobik dil konusunda uyarılarda bulundu, farkındalık yarattı.

Gezi Direnişi’nden kadınlar, İstiklal Caddesi’nde duvarlardaki cinsiyetçi ve homofobik dille oluşturulmuş yazılamaları sildiler. “AMK” yazılarını “AŞK”a çevirdiler, küfürlerin üzerini boyayıp, feminalar çizdiler.

Direnişe katılanlar arasında yer alan eşcinsellerden aynı zamanda bu yıl üniversiteyi bitiren Yusuf Aslan Kalem (24), ’Önceden sadece Başbakan’ın da dediği gibi pek gitmediğim Gezi Parkı’ndaki ağaçları korumak için yola çıkmıştım. Pek politik birisi de değilim. Fakat sonra Türkiye’deki iktidar dilinin aslında ağaçları aşan bir çemberde beni sokağa çektiğini fark ettim. Eğer bugün de sokaktaki halk ile yürümezsem bir daha hiçbir zaman kendimi özgür hissedemeyeceğimi fark ettim. Biber gazlarına ben de diğerleri gibi maruz kaldım. Benim için gözlerimden gelen yaş, özgürlük için atılan alın teri olmuştu sanki. Kimliğimden dolayı beni ezmeye çalışan iktidara karşı ilk kez sesimi yükseltebiliyordum,’ diyerek eşcinseller için direniş ruhunun kendi içindeki yansımalarını anlattı.

Yusuf Aslan Kalem

Taksim’de eşcinsel kafe işleten Ulaş Pekin (35) ise, ’LGBT’ler bu direnişte çok önemli görev aldı. Dolayısıyla stand açmanın amacı bu rolü vurgulamak ve direnişe destek olduğumuzu herkese göstermek. Bugün ben de burada olmazsam bir daha hiçbir zaman konuşma hakkımın olmayacağını düşündüm,’ diyerek eylemler hakkında görüşlerini paylaştı.

Eylemde yaralanan eşcinsellerden Cihan Arslan (27) ise, ’İlk günden beri polisle karşı karşıya kalan gruptaydım. Polis beni hedef alarak gaz bombası ile bana ateş etti. Bacağımdan yaralandım. Rapor aldım. Şimdi hukukî süreci takip ediyorum. Başbakan’ın bizi ötekileştirmesinden bıktım. Kendinden başkasına nefes alma alanı bırakmayan bir iktidar tarafından yönetilmek istemiyorum,’ sözleri ile yaşadıklarını anlattı.

2007 yılında AKP’ye oy verdiğini söyleyen eşcinsellerden Murat Aktaş (29), ’o zamanlar mağdur bir kitleyi temsil ettiklerini düşünüyordum. Fakat çok yanılmışım. Artık eylemlere ben de katılmaya başladım. Yediğim biber gazı zamanında yaptığım hatanın yanında hafif kalıyor,’ diyerek pişmanlığını dile getirdi.

Peki, özellikle son polis baskınından sonra halk ve polisi karşı karşıya getiren Başbakan bu dilinden neden vazgeçmedi? Cevap aslında eşcinsellerin kültürümüze ters olduğunu söyleyen, sosyal medyaya savaş açan, camide can pazarı yaşayanları içki içtiler şeklinde yaftalayan, 3. köprüye Alevi katliamcısının adını veren dudak arasında gizli: Tek adam egosu!
Buna karşılık görünen o ki ya iktidar terbiye olacak, ya da Türkiye iç savaş tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Belki de CNN’in ünlü sunucusu Christian Amanpour’un Başbakan’ın danışmanına dediği gibi gösteri bitti! Eşcinseller de diğer ezilenler gibi faşizme karşı omuz omuza diyerek terazide kendilerine yer açacak.

Kaynak: KaosGL 17.06.2013


Eklenme Tarihi : 17.06.2013
Haber Editörü : Gabile
  «« GERi
Bu haber 275847 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan gabile.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

    yorumunuza teşekkür edrim.Ben bu defa sizin yrumunuza sadece ve sadece tek cümle ile cevap vereceğim.TÜRK TÖRESİNDE KANUN MUKADDESTİR!!!
Yazan : qazxsw     Beğen (1 kişi bu yorumu beğendi.)

    Kardeşlerim:Kanun mukaddestir.Göktürklerde törelere karşi gelen katiyyen af edilemez,10 kişilik bir manga savaşçı tarafından oklanarak öldürülürdü.Bu gün TC hükümetı sadece biber gezı ile yetinmektedir.Lutfen iyi düşününüz.Sizler altayların çocuklarısınız.
Yazan : qazxsw     Beğen (1 kişi bu yorumu beğendi.)

    Akp oy veren genç LGBT`leri tekrar tekrar uyarıyoruz..akp hedefi heteroseksüel aileyi koruyarak lgbt bireyleri diskalifiye etmektir..Zor yaşam süren , cinsel kimlikleri ve cinsel yönelimleri nedeniyle işten atılan , zorunlu sex işçiliği dayatan hükümete nasıl olurda savunabilirsiniz.. Dünya`ya lgbt `ler konusunda daha ileri ve güven verici adımlar atarken akp eşcinsel yaşam haklarına olan savaşını göremiyorsanız malesef bu kendi kendinizin intiharıdır..Apolitikliği bırakaıp DİRENİŞE GEÇİNİZ!!SİZİ TANIMAYAN HÜKÜMETİ SİZDE TANIMAYINIZ..AKSİ TAKDİRDE SİZDE HOMOFOBİ VE TRANSFOBİ AŞINA SU KATMIŞ OLACAKSINIZ......
Yazan : kutu2121     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    cok sukur insanlar uyandi artik hesabi sorulacak cok sey var teker teker alinacak hakkimiz KURTULUS YOK TEK BASINA YA HEP BERABER YA HICBIRIMIZ !
Yazan : simonlapiere93     Beğen (2 kişi bu yorumu beğendi.)

    İktidarın esas derdi, varolan tarihi bir semtin dokusunu korumakla alakalı değil, şu anki mevcut durumda o semtte oturan ya da o semte uğrayan, sermaye açısından kar getirisi düşük kitleyi T.C.`nin en merkezi, rant getiren meydanından, alanından kovmak. Bu dönüşüm dedikleri, kentsel mekanın sosyo-kültürel yapısını tahrip etmekten başka bi b.k ifade etmeyen (sermaye açısından rant anlamı taşıdığı kesin) süreçten Gezi`nin de nasibini almasını istediler. Yalnız, meslek odalarına, kamuoyuna danışmadan bu süreci halledebileceğini zanneden tekçi hükümet sert kayaya vurdu bu sefer. bir halkı kolaylıkla idare edebileceğine inanan tekçi kafalar şaşırdı eylemcilerin direnişine, inadına. Dünyanın git gide daha da yaşanmaz bir hale geldiğine hala gözlerini kapamak isteyen öküzler olabilir ama görün işte bugün hepimizin ortak kullandığı bir alana savaş açan bir hükümet günün birinde sizin de mekanınızı gasp eder. Karadenizlilerin mahallesinde oturup da komşu mahalle Tarlabaşı`nda dönüşüm gerçekleştiğinde buna sıcak bakıp iktidarı destekleyenler bilmiyorlar ki günün birinde şu anki etnik ayrıcalıklı konumları ilerde onların mahallelerini de korumaya yetmeyebilir. Karşınızda sermaye destekli azgın bir boğa var. Hayat ise bundan sonra daha anlamsız ve b.ktan bir şey olacak direnmezsek.
Yazan : jesus_dida     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    arkadaşlar olay şuanda sadece eşcinsel olayı değildir ki bir çoğunuz eşcinsellerin bu olaylara karışmaması konusunda hem fikir bu bizim cinsel yönelimimiz,bizi heterolardan ayıran tek fark bu ötekileştirme sıkıntısından bahsederken kendi içimizde bu ötekileştirme çabası niye? şunuda unutmayalım orda kimse keyfinden tomaların altına yatmıyo yerlerde sürüklenmeden sizi bilmem ama ben keyif almıyorum biber gazı solumak hoş değil ama belki yarınlarda daha rahat nefes alırız herşey özgürlük için barış için onurlu bir yaşam için..
Yazan : durgun_30     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    Polis şiddetine destek çıkanlar bugüne kadar polis tarafından tartaklanan-dövülen yüzlerce eşcinselin, para cezası kesilen ve işkence gören yüzlerce transseksüelin vicdan muhasebesini nasıl yapar acaba? Ya da provokatör, marjinal dedikleri insanlar arasında rahatça öpüşebilen eşcinselleri (ben, defalarca!) nasıl anlamlandırır?
Yazan : tabarnac     Beğen (1 kişi bu yorumu beğendi.)

    Demokrasiyi hala sandıktan ibaret sanmayı önceden cahillik sanırdım ama artık kötü niyet arıyorum altında. Demokrasi iyi yönetilme arayışıdır, çoğunluğun son sözü söylemesi değil. İnsanlar anneleri babaları bile kötü davranınca onları sorguluyorlar, isyan ediyorlar neden seçtiğimiz insanlar diktatörleşince meydanlara çıkmayalım?
Yazan : tabarnac     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    bu eylemcileri kesinlikle desteklemiyorum,bu parki ve yesili korumakdan cikti arkadaslar,illegal gruplarin catismasina vardi,akli selim insanlar evinde,sandikda ders vereceksin iktidara,ilk ucgun tepki guzeldi artik dengesizlesdiler..dikkat edin tek tek kameradan bulacaklar
Yazan : olgistanbol     Beğen (7 kişi bu yorumu beğendi.)

    uyan türkiye !
Yazan : hey_jude     Beğen (2 kişi bu yorumu beğendi.)

    bu eylemler bitmemeli hükümet gördü artık insanların gücünü. o yüzde elli dedikleri kısımı açın internette izleyin 10 tanesinden 3 ü aklıselim tipler!! geri kalanı zeka seviyesi ilkokul bile değil
Yazan : keepcalm     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    yargının ve basının bağimsızlıgının olmadığı bır yerde yaşıyoruz bu olanlar normal norma olmıyan ise bu gelişen olaylara sessiz kalınmayan halkımızı hükümetin eleştirmesi emin olun gezi park ta unutulcak reyhanlı unutuldu askerıye de bombalar patladı sayısız şehıt verdık unutuldu küçük yaşda çocuklara tecavüz edildi unutuldu v.s v.s demekki insanlığimizida unutuyoruz ...akapeli recep seni hiç bir zaman unutmıycaz....
Yazan : hadibe     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    bazı haberleri maalesef şaşkınlıkla okudum,seçimlerdeki haksızlıkları hileleri bile bile hala seçimlerde sandıkta hakkını ara demek gibi bir saçmalık olmaz!hiç bir şekilde demokratik olmayan kişisel özgürlüğün hiçe sayıldığı yargıgının sadece hükümetin tekelinde olduğu sırf elinde türk bayrağı olduğu için yerde tekmelenen insanların olduğu ülkedeki olayları görmezden gelmek onursuzluktur!!
Yazan : durgun_30     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    hitlerde çoğunlıkla iktidara gelmişti hemde seçimle arkadşlar kafanız hala kumda g...dışarda direnmezseniz mücadele etmezseniz size hak vermezler özgürlük vermezler o ibne diyenler orada bulanan arkadaşlarımızın direnişini görünce utandıklarından eminim lütfen taraf olabilirisniz, güçlüden yana olabilirisniz ama verilen mücadeleyi küçümsemeye sizin gücünüz düşünceniz fikriniz zikriniz yetmez her yer taksim hery er direniş onurlu mücadele veren arkadşlarımın yüreklerinden öpüyorum ..
Yazan : newgostak     Beğen (5 kişi bu yorumu beğendi.)

    Halen %50 edebiyayı yapanlar ya demokrasinin ne olduğunu bilmiyorlar ya da koyun yerine konulmaktan hoşlanıyorlar.. Haa ya da devletten bol sıfırlı rantları var... Ben anlamıyorum arkadaş,dünyanın neresinde (İranda bile yok bu) toplumun çoğunluğu beni seçti diye (sözde) azınlığı ezme hakkım meşru görülmüş??? Demokrasi denilen şey sizin gibi düşünmeyenlere bakışınızla ölçülür... Bu kadar basittir bu ,anlamamak için bu çaba niyeyse...
Yazan : erkeksiP32     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    Gezi Eylemlerine destek vererek sitedeki gezi eylemlerine destek vermeyenleri dışlıyorsunuz şu an.Taraflı bir sitede bulunmak istemiyoruz.Ya tarafsız olun ya da bizler gidelim
Yazan : WolkaN     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    her kez bir kişi yi ikna etse gene yeter ben gay bir birey olarak kime oy vereceğimi kendime saklıyorum ama Avanta Kapma Partisine ( A K P ) asla vermeyeceğim bu belli
Yazan : Old_Teen     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    Eşcinsel duyarlılığı çok önemli ama benim için Gezi`ye destek vermemin en büyük nedeni, 31 Mayıs sabahı ve onu izleyen günlerde silahsız pırıl pırıl insanlara uygulanan şiddettir. Asker devletinden kaçarken polis devletine yakalandık ki daha tehlikeli.. Asker kışladadır ama polis aramızda...
Yazan : elbesoturco     Beğen (1 kişi bu yorumu beğendi.)

    verilen her bir oyun değeri, verilen diğer oylar kadardır, lütfen oy vermeniz gerektiğinde hakkınıza sahip çıkın.aksi takdirde meydanlarda hak aramaya kalkarken bile haksızlıklara uğrarız.apolitik olmakla gururlanan garip bir mentalite yaygınlaştı,apolitik hiçkimse yoktur; ülkenin yönetimi,yaşama tarzınız hakkındaki düşünceleriniz sizin siyasi görüşünüzdür ki bu her normal zekalı bireyde mevcuttur.oy verdiğiniz partiyi tamamen beğenmek zorunda değilsiniz, öyle bir olasılık da zaten yok gibidir,size en yakın olanı seçin ve seçimden sonra da hesabını sorun ;ya da yalnızca şikayet etmeye devam edelim kendi kendimize...
Yazan : adana_42aktif     Beğen (6 kişi bu yorumu beğendi.)

    Yuzde 50 ile gelmıs bır hukumete saygı duymak lazım arkadaslar netıcede cebaınızı sandıkta verırsınız bu eylemler bellı kımın n ıcın yaptıgı zaten şuuru yerınde olan ınsanlar evınde oturuyor cevreye zarar verılıyor bu eylemlerle kımın hakkını gasp etmsı oluyorsunuz.
Yazan : Genc27Aktif     Beğen (15 kişi bu yorumu beğendi.)
Yorum yazmak için login olunuz


Diğer başlıklardan bazıları.
Haber | Obama Babalar Günü’nde Eşcinsel Babaları da Unutmadı Obama Babalar Günü’nde Eşcinsel Babaları da Unutmadı
   Birleşik Devletler Başkanı Barack Obama, Babalar Günü konuşmasında eşcinsel babaları da unutmadı. Obama Evlilik Politikalarını Sürdürecek “Eşcinsel ya da heteroseksüel, koruyucu baba ya da büyükbaba olsun, iyi bir ebeveyn olmak kolay değil,” diyen Obama “evlilik ve güçlü aileleri” teşvik etme s...

Haber | Çukurovalı LGBT’ler İntihara Yol Açan Homofobik Ahlakı Kınadı Çukurovalı LGBT’ler İntihara Yol Açan Homofobik Ahlakı Kınadı
   Hükümetin ayrılıkçı söylemlerini ve uzlaşmaz tavrını daha da keskinleştirdiği bugünlerde, hayata tutunamayan 22 yaşında bir erkek eşcinsel yaşama veda etmeyi seçti Çukurovalı LGBT’ler bir eşcinselin daha hayatına mal olan homofobik ahlakı kınadı. Çukurova bölgesinde ikamet eden LGBT’ler, bir...

Haber | Big Bang Theory’nin Sheldon’ı Eşcinsel Aktivist Rolünde Big Bang Theory’nin Sheldon’ı Eşcinsel Aktivist Rolünde
   The Big Bang Theory adlı durum komedisinde zeki ve sivri dilli Sheldon Cooper’ı oynayan aktör Jim Parsons yeni filminde bir eşcinsel hakları aktivistini canlandıracak. Geçen yıl eşcinsel olduğunu ifade eden Parsons, Glee’nin yaratıcısı Ryan Murphy’nin The Normal Heart (Normal Kalp) uyarlamasında rol...

Haber | Ege Üniversitesi, Kampüste Yaşanan Homofobik Saldırıyı Kınadı Ege Üniversitesi, Kampüste Yaşanan Homofobik Saldırıyı Kınadı
   Ege Üniversitesi Ziraat Cafe’de C.A. ve arkadaşı G.E. 4 Haziran günü homofobik saldırıya uğradı. Gazetecilik bölümü öğrencisi C.A. olayı şu şekilde aktardı: ”Ben ve arkadaşım kafede oturuyorduk. Karşı masada oturan iki şahıs uzun süre bizi göz hapsine tuttu. Ardından mimik ve davranışlarıyla rah...

Haber | Gezi Parkı Gözaltılarında Polis Homofobisi! Gezi Parkı Gözaltılarında Polis Homofobisi!
   Gezi Parkı direnişinde İstanbul’da 4 LGBT aktivisti de polis şiddetine maruz kaldı. Polis tarafından darp edilen bir aktivist savcılığa çıkarılmadan serbest bırakılırken, üç aktivist de gözaltı sırasında polisin homofobisine maruz kaldı. Polise Danışana Gözaltı! Gezi Parkı direnişi sırasında dü...

Haber | AB’nin Yeni Sığınma Kuralları LGBT’lere Daha Fazla Koruma Sağlıyor AB’nin Yeni Sığınma Kuralları LGBT’lere Daha Fazla Koruma Sağlıyor
   Avrupa Parlamentosu, sığınma prosedürlerine ilişkin lezbiyen, gey, biseksüel, trans (LGBT) sığınmacılara belirgin kazanımlar sağlayan yeni Avrupa Birliği yasasını dün kabul etti. Yeni direktif bazı sığınmacıların “[…] yaş, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliklerinden ötürü prosedüre ilişkin...

Haber | Kaos GL, İrlanda’nın LGBT Gençlik Konferansı’nda Kaos GL, İrlanda’nın LGBT Gençlik Konferansı’nda
   Kaos GL Yönetim Kurulu üyesi Nevin Öztop, LGBT öğrenciler, alanda çalışan öğretmenler ve gençlerin Türkiye’de 2 haftadır süren eylemlerdeki rolüne dair konuşacak. İrlandalı BeLonG To örgütü, “LGBT Gençler ve Sosyal Alana Dâhil Olma” başlıklı uluslararası konferansa evsahipliği yapacak. Konferans...

Haber | Rus Eşcinseller Putin’in İnsafına Kaldı! Rus Eşcinseller Putin’in İnsafına Kaldı!
   Rus Parlamentosu Duma, eşcinsel “propagandası”nı yasaklayan federal yasayı dün oybirliğiyle kabul etti. Muhafazakâr değerlerin yüceltilmesinin eşcinsellere yönelik şiddette büyük bir artışa sebep olduğu konuşuluyor. 436 evet, 1 çekimser ve 0 hayır oyuyla kabul edilen yasa 18 yaşının altındak...

Haber | Almanya Eşcinsel Çiftlere Gelir Vergisi Eşitliği Sağlayacak Almanya Eşcinsel Çiftlere Gelir Vergisi Eşitliği Sağlayacak
   Almanya’nın Federal Anayasa Mahkemesi, eşcinsel çiftlerin gelir vergisi konusunda evli heteroseksüel çiftlerle eşit haklara sahip olması gerektiğine hükmetti. Almanya’da eşcinsel birlikteliklere resmiyet kazandıran “medenî birliktelik” (eingetragene Lebenspartnerschaft) yasası kapsamında eşc...

Haber | RedHack`den Eşcinsellere Teşekkür! RedHack`den Eşcinsellere Teşekkür!
   Taksim Gezi Parkı Direnişleri, tüm Türkiye`de etkisini sürdürürken, direnişten vazgeçmeyen eşcinsellere, RedHack`den teşekkür geldi. Halk Televizyonuna bağlanan RedHack, şunları söyledi: Taksim direnişi bize biz olduğumuzu hatırlattı. Sürekli dışlanan, ötekileştirilen kim var ise hepsi bir ...


|   İletişim  |   Sözleşme  |   Yardım  |   Site Haritası  |  

Gabile.com bir tanışma, arkadaşlık ve eğlence servisidir.
Bu siteye üye olan herkes Kullanıcı sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Her hakkı saklıdır. Copyright ©1999-2013 GaBiLe


GaBiLe Bir Kodme Hizmetidir.
Veri Merkezi