Yükleniyor...
                                   
  AnaSayfa | Haber | Sohbet | Radyo | Burçlar | ilanlar | iletişim
Turkish English German  
İçinizdeki Ses! Gabile.com   dokunbana:[Diyarbakir] Yaklaş yamacıma,dokun bana....     |     AktifGencYerVar:[izmir] Kaliteli insalara selamlar.     |     Bisex_pendik:[istanbul] Merhaba. Sevgi ve saygı ile. .     |     Zerua:[Kocaeli] İyi sohbetler...     |     Urgot:[Antalya] Urgot Airways Sınırların Ötesin de Eşsiz Yolculuk.     |     love_in_dreams:[Ankara] Bir damla sevgi, bir okyanusu coşturur..Ama hiç bir okyanus, bir damla gözyaşıma değmez..     |     misafir_:[Mersin] Merhaba, Nasılsınız, Arkadaslar?.     |     kemalflorya:[istanbul] şimdi işten gelmiş yorgunsun sana bir kahve yapıyorum ne dersin? .     |     sirserious88:[Balikesir] Tanışmak üzeree :).     |     seninle68:[Aksaray] Zeki Müren in 25.nci Ölüm yıldönümü nurlar içinde yatsın mekanı cennet olsun.     |     Emreboy18:[istanbul] neremi neremi neremi :)).     |     aahhnatali:[istanbul] ADIMDA FAKLI TADIMDA İSTİYORSAN BENİ GELDE YAŞA 20 LİK KIZLARA TAŞ CIKARTIYIM BUKADARDA İTALIYIM.     |     Aykirix:[Nevsehir] Çok Çukulata yiyenin dişleri çürür.     |     Burcu331:[Zonguldak] kimler erkek.     |     ap_izmitlee:[Kocaeli] Ham vücutları da pişmemiş, endamları kaba… Yüzü ay gibi bile olsa, cansız bir şekli ne yapayım?.     |     ist29a:[istanbul] SAMİMİ SICAK KİŞİLERLE TANISMAK İSTERİM.     |     carpediem3519:[izmir] İstedikleri gibi biri olmayınca,istenilmeyen biri oluyorsunuz..     |     loveking:[Ankara] reel ve sanal değil iseniz ciddi ve içten iseniz tanısmak isterim.     |     yakamoz43:[istanbul] dostlar ben ali istanbul mecidiyekoyden tüm eşçinsel arkadaşların bayramını kutlar iyi bayramlar.     |     berat_fena:[istanbul] Ah ne varsa bende var aşk istediğin kadar sararsan beni sar hayatın uslanma ruhuyum yasa sende .     |    
Login
Lütfen Bilgilerinizi Giriniz.
Rumuz:
Şifre:
Şifremi Unuttum

Şu an Online
3614 Üye var
Hızlı Ara | Detaylı Ara | Özel Ara | Yeni Üyeler | Popüler 100 | Temmuz TOP 10
Haber | Trans kadın mahpus Buse ile dayanışma çağrısı!

Trans kadın mahpus Buse ile dayanışma çağrısı!


Trans kadın mahpus Buse, cinsiyet geçiş operasyonunun yapılması talebiyle 29 gündür “ölüm orucunda”. Buse için 4 temmuzda sosyal medya kampanyası yapılacak. Avukatları ve aktivistler ise 5 Temmuz’da basın toplantısı düzenliyor.

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Erkek Cezaevi’ndeki trans kadın mahpuslardan Buse’nin, sağlık hakkına erişim için başlattığı “ölüm orucu” 29. gününde.

Sosyal medya çağrısı
Cinsiyet geçiş operasyonu yapılmadığı için “ölüm orucuna” başlayan Buse’nin taleplerinin kabul edilmesi amacıyla bu akşam sosyal medya kampanyası yapılacak. Saat 21.00’de #BuseyleDayanışmaya hashtagiyle yapılacak kampanya ile Buse’nin taleplerinin hayata geçirilmesi için kamuoyu yaratılması hedefleniyor.

Basın toplantısı yapılacak
Öte yandan, 5 Temmuz Perşembe saat 12.00’de İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde Buse’nin avukatları ve süreci takip eden aktivistler bir basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda son süreç ve Adalet Bakanlığı’nın, doktor raporuna rağmen, Buse`nin yasal hakkı olan cinsiyet geçiş operasyonu olmasını, “operasyonun hayati önem taşımadığı” iddiası ile engellemesi aktarılacak.

Buse ne talep ediyor?
Buse 22 yaşında cezaevine girdi. Şu anda 45 yaşında. Hakkında müebbet hapis cezası kararı var. 20 yıla yakın bir süre daha cezaevinde kalacak. Diren Coşkun’un Tekirdağ F Tipi Kapalı Erkek Cezaevi’ne sevkinden önce uzun yıllar tek başına tecrit koşullarında tutuldu.

Kadınlarla Dayanışma Vakfı’ndan Derya Özata, Buse’nin yaşadıklarını ve taleplerini KaosGL.org’a şöyle anlatmıştı:

“Buse çok uzun süredir cinsiyet geçiş ameliyatı için dilekçeler yazıyor. Geçiş ameliyatının yapılabilmesi için mücadele ediyor. Biz de birlikte dilekçeler yazdık. Yine Av. Eren Keskin de süreci takip etti ve ediyor. Nihayetinde Buse mektubunda hastanenin kendisine ‘cinsiyet değişikliğinin ruh sağlığı açısından zorunlu olduğuna’ dair rapor verdiğini yazdı. Ardından Adalet Bakanlığı’na tekrar dilekçe yazıldı. Ancak Buse’nin aktardığına göre bakanlıktan cezaevine, ‘ameliyat zorunludur ancak aciliyeti yoktur’ diye geri dönüş yapılıyor. Buse de 5 Haziran itibariyle hem başka bir cezaevine nakli hem de ameliyatının yapılması talebiyle ölüm orucuna başlıyor.”

Kaynak: Kaosgl.orgBuse tarafından arkadaşına yazılan 2015 tarihli mektup:
Alıntı: t24.com.tr

Günde sadece 3 saat gökyüzüne bakabiliyorum
Ali B. arkadaşına yazdığı mektuplarda hayat hikayesini şöyle anlatıyor:

“7 yaşında ailem ile birlikte Aydın’da trafik kazası geçirdim. Bu kazada anne ve babam öldü. Kazanın ardından Aydın Yetiştirme Yurdu’na gönderildim. 19 yaşına kadar burada kaldım. Yetiştirme yurdundan ayrıldıktan sonra bir süre hayata tutunmaya çalıştım. En yakın arkadaşı tarafından kadın tüccarlarına satıldım. Daha sonra bu kişiyi bıçaklayarak öldürdüm. Cinayetin ardından müebbet hapis cezası aldım. Mahkemeler tam 9 yıl sürdü. Adalet yerini bulmadı. 23 yaşında cezaevine girdim. Burada çok başka bir dünya ile karşılaştım. Saçlarımı 3 numara kesip erkek kıyafetleri verdiler. Aydın, Nazilli ve Denizli cezaevlerinde yattıktan sonra 2011 yılında İzmir’e gönderildim. 2001’de girdiğim bu 11 metrekarelik bu hücrelerde 14 senedir yaşıyorum. Yargılamam yaklaşık 9 yıl sürdü. Trans birey olduğum ilk kez askere çağrıldığım zaman ortaya çıktı. Ama ben eskiden beri böyle olduğunu biliyordum ve hissediyordum. Ufak penceremden günde sadece 3 saat gökyüzüne bakabiliyorum. Bu hayatı sadece 4 sene yaşayabildim. Cezaevinde en çok kadın kıyafeti ve topuklu ayakkabı gibi eşyaları bulmakta zorlanıyorum.”
Eklenme Tarihi : 04.07.2018
Haber Editörü : GaBiLe
  «« GERi
Bu haber 114363 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan gabile.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

    GERİCİ ZİHNİYETİN ARKADAŞIMIZA YAŞATDIĞI BU ANLAMSIZ VE KEYFİ İNSANLIK DIŞI UYGULAMAYA BENİM GÖSTERDİĞİM TEPKİYİ KOPYALAYIP KENDİ DĞŞĞNCESİYMİŞ GİBİ YANSITAN (moon_ahu ) İSİMLİ ŞAHSI ESEFLE KINIYORUM ( KARDEŞİM SENİN BU HAKSIZLIĞA KARŞI HİC BİR TEPKİN YOKMUKİ BAŞKALARININ YORUMLARINI KOPYALIYORSUN YAZIK ... BU ÜLKEDE ADALET YOK BİR KADER ARKADAŞIMIZIN BU KADAR İNSANLIK DIŞI MUAMELEYE MARUZ KALMASI KABUL EDİLEMEZ ÜLKEMİN Ve YARGININ İÇİNE ETDİLER TRANS ARKADAŞLAR BİRLEŞMESSEK SONUMUZ HİCDE İYİ GÖRÜNMÜYOR BU YOBAZ DİNSİZLERİN ELİNDE DİLERİM İNŞALAH ÖZGÜRLÜĞÜNÜ VE TALEPLERİNİ KAZANIR ARKADAŞIMIZ BU DURUMDA HİC BİR TRANS ARKADAŞIMIZ SESİZ KALMA LÜKSÜ YOK BU HAKSIZLIĞA Saygılarımı Sunuyorum Arkadaşıma Ahu Sultan.
Yazan : Travesti_Seda     Beğen

    Aslında şöyle bakarsak pencerede Buse için ne yapılır herşey yapılır sağolsun bir adalet bakaninniz var ne istersek bize bu vatandaşlar yapıyor bu kadar sıkıntı boşuna bir mahkum eziyet veriyorlar bununda bilerek verdikleri belli renkli cinsiyet ti düşüncesi fikri bakış açısı ne olursa olsun sonucta bir insan var orda bir mahsur var buna yardımcı olması gerekirken daha ne kadar bir insanın hayatının zorlayıp hayatı ona zindan etmek başka bir cvp olmaz suçlu yada suçsuz ne olursa olsun zaten bu ülkede ayrımcılık var bide trans ise bu daha kolay ayrimcilik ve haksızlık en önde olur bide şöyle bir hukuhük varsa iş daha zor olur buse için burda insan halkların yerine daha çok eşcinseller seslerinin çıkarması lazım şunu özelikle soyleyim önemli not (TRANS BAYAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM BU KONU SİZİ İLGİLENDİRİYORDU BURDA SESİZ KALMANİZ SADECE BUSE İCİN DEGİL SİZİN İCİNDE BİR GEÇİŞ CEMBERİ İCİNDE OLDUNUZ SOYLEYE BİLİRİM SADECE BUSE CEZA EVİNDE DEGİL NİCE .TRANSLAR VAR BURDA SUÇLU YADA SUÇSUZ ARAMİYORUZ BURDA BİR HAKSİZLİK VAR ONU ADALETİNİN İSTİYORUZ BUTUN TRANSLAR BASİNİZ KALDİRİN BİR BAKİN ) SAYGILAR DİLERİM
Yazan : BENDE_VARIM_A     Beğen (2 kişi bu yorumu beğendi.)

    Bu anayasa kanunlarının değişmesi lazım bir an önce
Yazan : Lockammm     Beğen

    KENDİ CELATINA AŞIK OLMUŞ BİR KOYUN SÜRÜSÜNÜN ESERİDİR BU YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR BİZ TRANS ARKADAŞLAR BİRLEŞMEK ZORUNDAYIZ BENİM KADERİM SİZLERİN KADERİ TEK BİR ADAMIN İKİ DUDADIĞININ ARASINDA ARTIK İŞDE BU YÜZDEN DAHA GÜÇLÜ DAHA MÜCADELECİ OLMAK ZORUNDAYIZ SIRADA BİZLER VARIZ BUNUN FARKINA VARIN ARTIK ....
Yazan : Travesti_Seda     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    Off yaa cok üzüldüm onun bu haksizliga bu pislige zorlamasi cok kotu bisey her zaman biz yanindayiz Lgbt Candir Susturalamaz haklarimiz somuremiceksiniz mk hep ezildik mk
Yazan : godzila12     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    onun adına üzüldüm. Adalet ortada bir cana kıyma olduğunu görmüş ve sebebini suçunu alçaltıcı bir nedene bağlamadığından dolayı müebbet`i uygun görmüş. Bu kişi trans olduğunu belirtiyor ve 30 lu yaşlarına geldiğinde kadın olmak istediğini söylüyor. Olay bu. Adalet yok değil, dilerim adalet sistemimiz bu arkadaşımıza yardımcı olur. Kimse ye hak düşmeden, bu arkadaşımızda dilediğini yaşar. Onun adına ölüm orucuna girmesine üzüldüm . Keşke devletimizde elinden tutsa.
Yazan : onemorestory     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    bu nasıl iştir ya nasıl adaletir ya bizler trans bieryleriz ya yazık gunah insan oda ya bu adalet neden yerini bılmuyor haksızlık bizlerde birere insanız
Yazan : serserimmmmm     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    BU ÜLKEDE ADALET YOK BİR KADER ARKADAŞIMIZIN BU KADAR İNSANLIK DIŞI MUAMELEYE MARUZ KALMASI KABUL EDİLEMEZ ÜLKEMİN Ve YARGININ İÇİNE ETDİLER TRANS ARKADAŞLAR BİRLEŞMESSEK SONUMUZ HİCDE İYİ GÖRÜNMÜYOR BU YOBAZ DİNSİZLERİN ELİNDE DİLERİM İNŞALAH ÖZGÜRLÜĞÜNÜ VE TALEPLERİNİ KAZANIR ARKADAŞIMIZ BU DURUMDA HİC BİR TRANS ARKADAŞIMIZ SESİZ KALMA LÜKSÜ YOK BU HAKSIZLIĞA Saygılarımı Sunuyorum Arkadaşıma Ahu Sultan.
Yazan : moon_ahu     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    BU ÜLKEDE ADALET YOK BİR KADER ARKADAŞIMIZIN BU KADAR İNSANLIK DIŞI MUAMELEYE MARUZ KALMASI KABUL EDİLEMEZ üLKEMİN ve YARGININ İÇİNE ETDİLER TRANS ARKADAŞLAR BİRLEŞMESSEK SONUMUZ HİCDE İYİ GÖRÜNMÜYOR BU YOBAZ DİNSİZLERİN ELİNDE DİLERİM İNŞALAH ÖZGÜRLÜĞÜNÜ VE TALEPLERİNİ KAZANIR ARKADAŞIMIZ BU DURUMDA HİC BİR TRANS ARKADAŞIMIZ SESİZ KALMA LÜKSÜ YOK BU HAKSIZLIĞA saygılarımı sunuyorum arkadaşıma Travesti Seda Sultan
Yazan : Travesti_Seda     Beğen (5 kişi bu yorumu beğendi.)
Yorum yazmak için login olunuz


Diğer başlıklardan bazıları.
Haber | İZLE: ŞOK-O-POP PRIDE VİDEOSUNDA ZEKİ MÜREN’İN BİLİNMEYEN HAYATINI MERCEK ALTINA ALDI İZLE: ŞOK-O-POP PRIDE VİDEOSUNDA ZEKİ MÜREN’İN BİLİNMEYEN HAYATINI MERCEK ALTINA ALDI
   Magazin dünyasını doksanların magazin anlayışıyla irdeleyen Şok-o-pop, Zeki Müren’in az bilinen hayatını, Müren’in yakınındaki bir isim olan Göksenin Çakmak’ın tanıklığından yola çıkarak ele aldı. Şokopop, Onur Haftası için özel hazırladığı bu videosunu alttaki cümlelerle özetledi: Bu yıl 26.s...

Haber | KÜÇÜK İSKENDER’İN SEVENLERİNDEN BİR RİCASI VAR KÜÇÜK İSKENDER’İN SEVENLERİNDEN BİR RİCASI VAR
   Çağdaş şiirimizin önde gelen isimlerinden küçük İskender’e kanser teşhisi konmuştu. küçük İskender’in Bodrum’daki evinde tedavisi sürerken, yazar Metin Solmaz, İskender’in bir ricası olduğunu belirtti. küçük İskender’in, sosyal medyada yayılan “Küçük İskender öldü” haberlerinden rahatsız olduğunu...

Haber | AMERİKALI ÜNLÜ FUTBOLCU EŞCİNSEL OLDUĞUNU AÇIKLADI AMERİKALI ÜNLÜ FUTBOLCU EŞCİNSEL OLDUĞUNU AÇIKLADI
   MLS ekiplerinden Minnesota United’da forma giyen 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Collin Martin eşcinsel olduğunu resmen açıkladı. Miller, sosyal medyadan açıklamayı yaparken ABD’de aktif olarak spor hayatına devam eden tek eşcinsel profesyonel erkek sporcu konumunda. Miller, futbol dünyasında ise...

Haber | GÜVENLİK NEDENİYLE (!) YASAKLANAN İSTANBUL LGBTİ+ ONUR YÜRÜYܪܒNE POLİS MÜDAHALESİ GÜVENLİK NEDENİYLE (!) YASAKLANAN İSTANBUL LGBTİ+ ONUR YÜRÜYܪܒNE POLİS MÜDAHALESİ
   İstanbul Valiliği, 26. Onur Haftası kapsamında yapılmak istenen LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne izin vermedi. Yasağa rağmen, yüzlerce kişi İstiklal Caddesi’nin ara sokaklarında toplanan gruplara plastik mermi ve polis köpekleriyle müdahale etti, 5 kişiyi de gözaltına aldı. İstanbul’da LGBTİ+ Onur Yürüyü...

Haber | İSTANBUL VALİLİĞİ, LGBTİ+ ONUR YÜRÜYܪܒNE “GÜVENLİK” BAHANESİYLE İZİN VERMEDİ AMA… İSTANBUL VALİLİĞİ, LGBTİ+ ONUR YÜRÜYܪܒNE “GÜVENLİK” BAHANESİYLE İZİN VERMEDİ AMA…
   İstanbul Valiliği son birkaç yıldır uyguladığı aynı taktiği uyguladı ve haftalar önce izin için başvurulan LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne “güvenliğinizi sağlayamayız” bahanesiyle izin vermedi. İstanbul Valiliği’nin güvenlik bahanesiyle Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceği açıklamasından sonra geri adım atm...

Haber | Starbucks’tan Trans Çalışanlarına Muhteşem Destek! Starbucks’tan Trans Çalışanlarına Muhteşem Destek!
   Kahve devi Starbucks, trans çalışanları için yeni bir sağlık paketi hazırladığını duyurdu. Starbucks’ın çalışanlarına sağladığı sağlık sigortası, 2012’den beri cinsiyet değişikliği ameliyatlarını kapsıyordu, mevcut değişiklik sigortanın kapsamını daha da genişletiyor. Yeni eklenen sağlık hizme...

Haber | İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası tam programı İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası tam programı
   25 Haziran Pazartesi Atölye: Feminist savunma yöntemler Saat: 13:00-16:30 Yer: Çıplak Ayaklar Kumpanyası Saç telimden, tırnağıma ve daha da ötesi... Benim bedenim. Kendimizi ifade etme, gerektiğinde savunma, yaşadığımız zorluklar karşısında kolektif ve bireysel stratejiler geliştirme yön...

Haber | Japon Okul Kıyafetleri Artık Cinsiyetsiz! Japon Okul Kıyafetleri Artık Cinsiyetsiz!
   Japonya’daki okullar LGBT öğrencilere olan desteklerini göstermek için cinsiyetsiz üniforma kullanımına geçiyor. Hareket, LGBT öğrencilerin hayatını daha kolay kılmak için gerçekleştiriliyor. Tokyo yakınlarında bulunan Kashiwanoha Lisesi, öğrencilere kıyafet konusunda seçim hakkı sunan okullardan...

Haber | “Gökkuşağının altından geçerek daha güzel bir dünyaya yürüyeceğiz” “Gökkuşağının altından geçerek daha güzel bir dünyaya yürüyeceğiz”
   İzmir Onur Yürüyüşü bu yıl 10 Haziran’da gerçekleşecek. Bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Yürüyüş’ün duyurusu, yürüyüş adına açılan Facebook hesabında “Tek başımıza değil bir arada yürüyoruz” cümleleriyle duyuruldu. Duyuru, “Cinsiyet kalıplarına uymuyorsun diye, senden beklenene arzu duymuyorsun diy...

Haber | Hormonlu Domates adayını belirle Hormonlu Domates adayını belirle
   Yılın LGBTİ+fobiklerine dağıtılan Hormonlu Domates ödülleri için aday belirleme süreci başladı. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın her yıl düzenlediği Hormonlu Domates oylaması açıldı. Hormonlu Domates’te son bir yıl içinde LGBTİ+ fobik ifadelerde bulunan kişiler ve kurumlar oylanıyor. Aday topl...


|   İletişim  |   Sözleşme  |   Yardım  |   Site Haritası  |  

Gabile.com bir tanışma, arkadaşlık ve eğlence servisidir.
Bu siteye üye olan herkes Kullanıcı sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Her hakkı saklıdır. Copyright ©1999-2013 GaBiLe


GaBiLe Bir Kodme Hizmetidir.
Veri Merkezi