Yükleniyor...
                                   
  AnaSayfa | Haber | Sohbet | Radyo | Burçlar | ilanlar | iletişim
Turkish English German  
İçinizdeki Ses! Gabile.com   haktan_aaa:[istanbul] hayırlısı bea:).     |     icub:[Artvin] Artvin ve çevresinden olgun ve göbekli arkadaş arıyorum. iletişime geçebilirsiniz ).     |     sacayak:[Bursa] günaydin herkese.     |     ap_izmitlee:[Kocaeli] Sen bir de bana sor, neler çektiğimi... Ah kader ahh....     |     Kole_BDSM:[istanbul] beklemek zor oldugu kadar guzel de....     |     aphrodisiac:[istanbul] su akar, yatağını bulur.     |     ANGARALIRAMBO:[Ankara] slm.ANKARA dan bisexbayan lar cevabınızı bekliyorum..     |     cc1647:[Bursa] merhaba bursa yer var .     |     Travesti_Sema:[istanbul] her insan karşısındaki insanın yüreğinde uyandırdığı duygu kadardır kimi sevgi kimi nefret.     |     aahhnatali:[istanbul] bemeklerle sokakta yaşıyan kediler köpekler kuşlar aynıdır verirsen yerler koyarsan sularını icer.     |     Pasifbisex:[Ankara] Mutlu yıllar.     |     By_Ap_Vize_27:[Kirklareli] By_Ap_Vize_27.     |     GencPister:[istanbul] Bodrumda hafta sonu yasaklarda misafirim ol her sey benden.     |     BRKgnc:[Antalya] Gözlerine bakmak yetmiyor mu illa ağzım mi gel gel desin Antalya arabamın arkasında el ediyor.     |     lovemannn:[istanbul] Aşk var mı Aşk :))).     |     eros:[izmir] Elbet bir gün buluşacağız Buböyle yarım kalmayacak İkimizinde saçları ak Öyle durup bakışacağız.     |     muratcan3434:[Mersin] mersin.....ev var....     |     power16:[Bursa] iyi geceler bursadan sevgiler 💕.     |     Oldandfat:[istanbul] ERKEK ADAMIN ERKEK SEVGİLİSİ OLUR .     |     gurmenxl:[Konya] Tanışmak, tatlı sohbet etmek, arkadaş ve dost olmak ammada zor bu dünyada.     |    
Login
Lütfen Bilgilerinizi Giriniz.
Rumuz:
Şifre:
Şifremi Unuttum

Şu an Online
2585 Üye var
Hızlı Ara | Detaylı Ara | Özel Ara | Yeni Üyeler | Popüler 100 | Ocak TOP 10
Haber | MERKEL HÜKÜMETİNDEN TÜRKİYE’DEKİ LGBTİ+LERE DESTEK

MERKEL HÜKÜMETİNDEN TÜRKİYE’DEKİ LGBTİ+LERE DESTEK


LGBTİ bireylerin Türkiye’de ayrımcılık ve şiddetle karşı karşıya kalabildiğine dikkat çeken Alman hükümeti, hak ihlallerinin önlenmesi için girişimleri olduğunu açıkladı.

Alman hükümeti, Türkiye’de LGBTİ bireylerin şiddete hedef olabildiklerine dikkat çekerken hak ihlallerinin önlenmesi için AKP hükümeti nezdinde girişimde bulunulduğunu açıkladı. DW Türkçe’ye konuşan Yeşiller Partili Kai Gehring de Türk hükümetine “Baskı uygulamak ve zulmetmek yerine cinsel kimliklere saygı gösterilmeli. Çünkü aşk aşktır” çağrısını yaptı.

Merkel hükümeti, muhalefetteki Yeşiller Partisi’nin LGBTİ (lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel ve interseks) bireylerin uluslararası alandaki durumu hakkındaki soru önergesine verdiği kapsamlı yanıtta, Türkiye’deki duruma ilişkin de tespitlerini aktardı.

LGBTİ’lerin haklarının, federal hükümetin insan hakları politikasının önemli başlıklarından biri olduğunu hatırlatan hükümet, dünya genelinde çok sayıda ülkede, cinsel yönelim veya cinsel kimlikleri nedeniyle hakları ihlal edilen bireyler olduğunu, eşcinselliğin hapis ve ölüm cezasıyla cezalandırıldığı ülkeler de bulunduğunu, tüm bu konularda yaşananların yakından takip edildiğini kaydetti.

Alman hükümetinin tespitlerine göre, birçok ülkede LGBTİ’lerin hedef olduğu sözlü ya da fiziksel saldırılar hakkında yeterli veri ve belge tutulmazken, şiddet eylemleri ilgili devletler tarafından çoğu zaman gerektiği gibi soruşturulmuyor, “nefret suçu” olarak incelenmiyor, çok nadir olarak aydınlatılabiliyor.

Soru önergesine verilen yanıtta, saldırıların kimi zaman resmi görevliler tarafından gerçekleştirildiği, mağdurların bu nedenle polise başvurmadığına dikkat çekildi.

Bu konudaki istatistiklerle ilgili soruya, “Çok sayıda ülkede saldırı kurbanı LGBTİ bireyler suç duyurusunda bulunmuyor. Bu nedenle gerçek rakamların çok daha yüksek olduğundan yola çıkılmalıdır” yanıtı verildi.

Türkiye’de şiddet ve hak ihlalleri

Alman hükümeti, LGBTİ bireylere yönelik şiddet eylemi ve saldırıların yaşandığı ülkeleri sıraladığı listede, Afganistan, Honduras, Sierra Leone, Tanzanya, Uganda, Irak, Libya, Mısır, Cezayir ve Endonezya’nın yanısıra Türkiye’ye de yer verdi.

Bu ülkelerde devletin LGBTİ bireylerin toplanma, düşünce, örgütlenme ve basın özgürlüğünü “çok güçlü bir şekilde kısıtladığı” ayrıca buralarda LGBTİ’ler üzerinde yoğun toplumsal baskı olduğu belirtildi.

Muhalefetteki Yeşiller Partisi soru önergesinde Alman hükümetine, Türkiye’deki LGBTİ bireylerin durumunun düzeltilmesi için ne tür adımlar attıldığını da sordu.

Hükümet bu soruya verdiği yanıtta, LGBTİ bireylerin çıkarları ve hukuki hakları için Türk Hükümeti nezdinde girişimde bulunulduğuna dikkat çekerken, diğer yandan da diplomatik temsilcilikler aracılığıyla Türkiye’deki LGBTİ aktivistlerinin oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarıyla da düzenli temas halinde oldukları, LGBTİ aktivitelerini destekledikleri bilgisini aktardı.

“Çünkü aşk aşktır”

Federal Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Kai Gehring, DW Türkçe’ye yaptığı açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde dönüşen Türkiye’de LGBTİ bireylerin artan oranda dışlanmaya, ayrımcılığa maruz kaldığını kaydetti.

Türkiye’deki LGBTİ bireylerin karşı karşıya kaldıkları sözlü ve fiziksel tacizler, şiddet olayları hakkında basına yansıyan haberlere dikkat çeken Gehring, “Ayrıca devletin, sivil toplumun gösteri ve örgütlenme hakkını kısıtlayan baskılarına LGBTİ bireyler de hedef oluyor, hakları kısıtlanıyor. Onur Yürüyüşleri, kültürel etkinlikler keyfi olarak yasaklanıyor. Tüm bunların değişmesi gerekiyor” diye konuştu.

İnsan haklarının evrensel olduğuna vurgu yapan Kai Gehring, “Baskılar uygulamak ve zulmetmek yerine cinsel kimliklere saygı gösterilmeli. Çünkü aşk aşktır” dedi.

Yeşiller Partili Gehring, Başbakan Angela Merkel ve Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın Türkiye’de LGBTİ bireylerin haklarının korunması için daha güçlü ve görünür şekilde çaba göstermesi gerektiğini söylerken, “Bu yolla Türkiye’de ayrımcılığın son bulmasına katkı sağlanabilir” görünüşü dile getirdi.

Kaynak: Değer Akal© Deutsche Welle Türkçe
Alıntı: Gzone.com.tr


Eklenme Tarihi : 15.04.2019
Haber Editörü : GaBiLe
  «« GERi
Bu haber 40955 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan gabile.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

    Keşke bizim ülkemizde bize saygı gösterse. Sırf bu yüzden üniversite bitince mesleki hayatımı Avrupada devam ettirmek istiyorum. Umarım karşıma güzel şeyler çıkar ve Avrupa`ya giderim.
Yazan : Psf2606     Beğen

    alman hükümeti, Türk hükümetine baskı yapmalı, bilhassa onur yürüyüşünü yasaklayan ve engelleyen başta İstanbul ve ankaa valilikleri ile emniyet genel müdürlüğüne, LBGTİ Bireylerinde bu ülkede hakları olmalı bu haklarda devletçe garanti altına alınmalıdır.
Yazan : newmen     Beğen

    Ya bırakın bu işleri, müslüman bir ülkede olmanıza rağmen her zaman istediğiniz gibi eğlenebiliyorsunuz, sosyal medyalarda boy gösterebiliyorsunuz; daha ne rahatlığı istiyorsunuz anlamıyorum. Hele ki benim bile midemin bulandığı bu topluluktan, diğer insanların tepkilerini normal görüyorum. Kafası cinsellikten öteye gidemeyen, hayatı saçma sapan şeyler ile uğraşmak olan bu çoğunlukçu gay zihniyetine bu bile fazla. Daha fazla hak tanırlarsa iğrençliklerinde sınır tanımayacaklarını şimdiden görebiliyorum. Daha özgürünü yaşamak isteyen varsa yallah Hollanda`ya..
Yazan : Sevgilin     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    ırkçılık var şimdi bizlere destek nasıl veriyor anlamıyorum,barınak mı ?iş mi? yada maaş mı verdiler?kurumlar adına bağış oluyor yararlan yok kurumlar yiyor
Yazan : korayyy23     Beğen (2 kişi bu yorumu beğendi.)

    YAŞASİN EŞCİNSELLER YAŞASİN LGBT LİLER UNUTMAYİN YERİ GELİCEK BİZ EŞCİNSELLER DÜNYAYİ YONETİCEZ !
Yazan : Berk06061995     Beğen (1 kişi bu yorumu beğendi.)

    bravo almanyaya bravo lgbt haklarini savunan her devlete. türkiyede lgbt haklari ayaklar altina aliniyor.homofobik transfobik devlet zulmüne SON DIYORUM
Yazan : biman48     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    helal olsun size merkell tebrik ederimm sizde demokrasi var türkiyede yok demokrasii
Yazan : pamuklu     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    Onca sığınmacı alıyor Almanya bunların başında LGBT’li bireyleri alsa da millet laf siyaseti mi yoksa samimi mi olduğunu görsün. Boşuna dememişler ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz diye.
Yazan : waterstones     Beğen (2 kişi bu yorumu beğendi.)

    Türkiyede Eşcinsel Hakları Ileriye Değil; Geriye Doğru Gidiyor. Toplum Her Geçen Gün, Eşcinsellere Karşı Birleşiyor, artık çevrede yolda, sokakta, işyerlerinde sıklıkla eşcinselleri gördüğü ve artık Onları Daha Iyi Tanıdığı Için BUNLAR SAPIK, EMEN, YALAYAN G.TVEREN İNSANLAR, BUNLARDAN UZAK DURMAK LAZIM, BUNLARI ARAMIZA ALMAYALIM, BUNLARDAN BİR CACIK OLMAZ Şeklinde Düşünüyorlar. Bu Yüzden Eşcinseller Toplumdan Daha Da Soyutlanıyor, Içlerine Kapanıyorlar. Hiç Bir Şirket, Eşcinsel Birini İŞE ALMIYOR. Adamın Erkekliğinden En Ufak Bir Şüphe Duyarsa, Onu HEMEN ELİYOR. Hali Hazırda Işi Olan Eşcinseller De Işten Atılıyor. BURASI TÜRKİYE, BURADAN GİT, GİT YURTDIŞINDA YAŞA, şeklinde bir yaklaşımla, eşcinsellerden ülkeyi terk etmeleri isteniyor, bu insanlar İTİLİYOR, UZAKLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR... Bu Insanlara Kimse Sahip Çıkmıyor...
Yazan : Calgary     Beğen (4 kişi bu yorumu beğendi.)

    helal olsun merkel...
Yazan : helin_s     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    Merkel Kadınımsın.. Das Maine und Aine Mit Hertz Main Liebe
Yazan : lorib     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    sana ne lan kancık maksat ortalık kriştırmak zilli domuz sen önce kendi ülkendeki ayrimcilıklara bak pislik
Yazan : gececi54     Beğen (1 kişi bu yorumu beğendi.)

    1 türkiyedeki yöneticileri onun o kılına kurban ederim 2 boşa çabalıyorlar türkiyede eşcinsell özgürlük mümkün değil ve hızla geriye gidiş var sanki mevcut durum çok iyide dahada hızla geriye gidiş var 3 çözüm basit bu özgürlüğü savunan ülkeler gerçekten iyi niyetli ve vijdanlı iseler eşcinsellere kapıları açmaları lazım eşcinsell olduğunu bir şekilde ıspat edeni hemen anında alması lazım bedava beslemesin konumuna göre işte versin o insanda insan gibi özgürlüğünü yaşasın bu arada çok hacı hocada eşcinsel olacaktır da olsun tek eşcinsel olsun oda almanyaya amarikaya gitsin önemli değil sanırım türkiyenin %50 eşcinsel olurda olsun gelişmiş ülkeler paylaşsın tek cözüm bu öyle destek köstekle olmaz care bu insanları bu ülkeden kurtarmada geriye kalan yamyamlarda birbiribi yesin
Yazan : bagram     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    Merkel hanim neler yapiosun boyle
Yazan : sfr18     Beğen (2 kişi bu yorumu beğendi.)

    tebrik ederim
Yazan : korayyy23     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)

    Bravo SN.Merkel..
Yazan : Escinselim     Beğen (3 kişi bu yorumu beğendi.)
Yorum yazmak için login olunuz


Diğer başlıklardan bazıları.
Haber | RTÜK’TEN 9-1-1 DİZİSİNE HOMOFOBİK CEZA RTÜK’TEN 9-1-1 DİZİSİNE HOMOFOBİK CEZA
   Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, FOX Life kanalında yayınlanan “9-1-1” dizisine 3 kez program durdurma cezası verdi. Gerekçe olarak “Yaşlı bir erkek çiftin uygunsuz görüntüleri” gösterildi. RTÜK’ün kararı şu ifadelerle duyuruldu: “FOX Life kanalında yayınlanan ‘9-1-1’ isimli diziyi de inceleyen...

Haber | SHELL, LGBTİ+’LERE AYRIMCILIK YAPMADIĞININ ALTINI ÇİZDİ SHELL, LGBTİ+’LERE AYRIMCILIK YAPMADIĞININ ALTINI ÇİZDİ
   Hollanda menşeili dünyanın en büyük petrokimya şirketlerinden Shell, resmi sitesinin “kariyer” sayfasında şirketin cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim temelli ayrım yapmadığını belirtti. Shell’in bu duyurusu Türkçe sayfasında da yayımlandı. Duyuru şöyle: “Shell’de farklı deneyimlere sahip göze...

Haber | GAGA BULUT 17 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI GAGA BULUT 17 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
   İzmir`de, para karşılığında erkek çocukları öpüştürüp görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan ve müstehcenlik suçu işlediği gerekçesiyle tutuklu yargılanan sanık sosyal medya fenomeni `Gagabulut` lakaplı Bulut Altuğ, 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İzmir`de, sosyal medya fenomeni olarak...

Haber | LGBTİ+ DOSTU PROTOKOLÜ İMZALAYAN 4 ADAY YEREL SEÇİMİ KAZANDI LGBTİ+ DOSTU PROTOKOLÜ İMZALAYAN 4 ADAY YEREL SEÇİMİ KAZANDI
   LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü imzalayan 27 belediye başkan adayından dördü seçimleri kazandı. İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, İstanbul Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Tunceli Akpazar Belediye Başkanı Orhan Çelebi, SP...

Haber | AVENGERS: ENDGAME YÖNETMENİNDEN LGBTİ+ KAHRAMAN MÜJDESİ AVENGERS: ENDGAME YÖNETMENİNDEN LGBTİ+ KAHRAMAN MÜJDESİ
   Black Panther’ın tartışılmaz başarısı ve vizyonundan sonra Marvel Stüdyoları’nın yeni kahramanının LGBTİ+ olacağı kesinleşti. Marvel Stüdyoları Black Panther’ı Marvel Sinematik Evreni’ne çok başarılı bir şekilde dahil etti. Filmin asıl öne çıkan noktası azınlık diyebileceğimiz bir grubu gerek kül...

Haber | İŞTE CHICAGO’NUN İLK SİYAHİ VE EŞCİNSEL KADIN BELEDİYE BAŞKANI İŞTE CHICAGO’NUN İLK SİYAHİ VE EŞCİNSEL KADIN BELEDİYE BAŞKANI
   Türkiye’nin yerel seçimlerde geçersiz oyların sonuçları değiştirip değiştirmeyeceğini tartıştığı bir dönemde, ABD’nin Chicago kentinde bir ilk yaşandı. Eski bir federal savcı olan Lori Lightfoot ülkenin ilk siyah, kadın ve eşcinsel belediye başkanı seçilerek tarihe geçti. ‘HERKES BELEDİYE BAŞKANI...

Haber | SARAYBOSNA İLK LGBTİ+ ONUR YÜRÜYܪܒNE HAZIRLANIYOR SARAYBOSNA İLK LGBTİ+ ONUR YÜRÜYܪܒNE HAZIRLANIYOR
   Bosna Hersek’te lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel temsilcilerinden oluşan LGBTQ aktivistleri başkent Saraybosna’da yürüyüş düzenlemeye hazırlanıyor. Ülkedeki ‘Onur Yürüyüşü’ (BiH) girişiminin 15 komite temsilcisi yaptıkları basın toplantısında eşcinseller konusunda toplumdaki eşitsizliğe dik...

Haber | ABD, EŞCİNSEL BAŞKAN ADAYINA SICAK BAKIYOR ABD, EŞCİNSEL BAŞKAN ADAYINA SICAK BAKIYOR
   ABD’de 2020 başkanlık seçimi için yapılan kamuoyu yoklamalarının eşcinselliğini açıklamış tek aday adayı Pete Buttigieg’in Demokrat Parti seçmeninden yoğun ilgi gördüğünü ortaya koyması üzerine geçen ay yayımlanmış bir anket tekrar gündeme geldi. NBC News/Wall Street Journal’ın 900 kişiyle yapıla...

Haber | GOOGLE HOMOFOBİK UYGULAMAYI KALDIRDI GOOGLE HOMOFOBİK UYGULAMAYI KALDIRDI
   “Living Hope Ministries” adlı hristiyan organizasyonu tarafından eşcinsel bireyleri tedavi etmek amacıyla geliştirilen aşırı homofobik uygulama “Pray Away the Gay” yaklaşık 4 aydır gösterilen tepkilerin sonucunda Google’ın uygulama mağazası Play Store’dan kaldırıldı. Uygulama, cinselliğin sadece ...

Haber | BEYONCE, GLAAD ÖDÜLÜNÜ EŞCİNSEL AMCASINA İTHAF ETTİ BEYONCE, GLAAD ÖDÜLÜNÜ EŞCİNSEL AMCASINA İTHAF ETTİ
   Eşcinsellere uygulanan her türlü ayrımcılığın karşısı düzenlenen GLAAD Medya gecesinde sahneye çıkan Beyonce ödülünü eşcinsel amcasına ithaf etti. GLAAD Medya Ödülleri dün akşam Los Angeles‘ta gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Eşcinsellere uygulanan her türlü ayrımcılığın karşısında duran s...


|   İletişim  |   Sözleşme  |   Yardım  |   Site Haritası  |  

Gabile.com bir tanışma, arkadaşlık ve eğlence servisidir.
Bu siteye üye olan herkes Kullanıcı sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Her hakkı saklıdır. Copyright ©1999-2013 GaBiLe


GaBiLe Bir Kodme Hizmetidir.
Veri Merkezi